Kėrko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Tema Fundit
» PREZANTIMI I SEKSIT FEMER
Thu Jun 17, 2010 3:26 am nga triniti

» PASSPORT
Thu Jun 17, 2010 3:20 am nga triniti

» PREZANTIMI I SEKSIT MASHKULL
Thu Jun 17, 2010 2:52 am nga Anonim

» Kete apo ate...
Mon Nov 24, 2008 11:16 pm nga Hapesira

» Mendoni me shume per dashurine apo per sexin?
Mon Nov 24, 2008 11:14 pm nga Hapesira

» Anetari siper teje…
Mon Nov 24, 2008 11:10 pm nga Hapesira

» Pershendetje per forumin
Mon Nov 24, 2008 11:09 pm nga Hapesira

» Letra dashurie
Tue Sep 23, 2008 9:00 pm nga Anonim

» "Tė dua" njė sms nė celularin e sė dashurės/it......
Tue Sep 23, 2008 1:34 pm nga LORI

Social bookmarking
Bookmark and share the address of MADE BY K1N3Z! on your social bookmarking website
Radio

A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Shko poshtė

A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  bellissima prej Sun Apr 06, 2008 10:05 pm

Pas rastit tė njė lexuesi, nė tė pesėdhjetat e tij, i cili ka kėrkuar ndihmė sepse gruaja e tij, pasi qė ka blerė vibrator, ka vendosur qė mė me dėshirė e bėn me kėtė pajisje teknike dhe vetė sesa me partnerin, The Guardian, ka paraqitur disa tė dhėna shqetėsuese.

Lexuesi i pafat ka shpresuar qė vibratori, si dhuratė, do tė nxisė dėshirėn seksuale tek gruaja e tij dhe se gruaja e tij do tė dėshirojė tė bėjė mė shpesh dashuri me tė por, reagimi i saj ka qenė tėrėsisht i kundėrt – ajo, shkaku i vibratorit, e ka dėshiruar atė edhe mė pak se mė parė. Megjithatė, ky nuk ėshtė njė rast i rrallė nė shtetet moderne.

Shkencėtarėt australianė, kohė mė parė, kanė zbuluar qė pėr shumė femra shumė mė thjeshtė ėshtė tė pėrjetojnė orgazėm duke u vetėkėnaqur me vibrator sesa me ndihmėn e partnerit.

Royal Brisbane dhe Women’s Hospital kanė kryer njė hulumtim tė madh me 500 femra, mes moshės 10 e 80 vjeēare. Ėshtė konstatuar qė ato kanė marrėdhėnie seksuale, disa herė nė muaj. Nga femrat, seksualisht aktive, 56 pėr qind kanė pasur orgazėm gjatė vetėkėnaqėsisė, pėr dallim nga 24 pėr qind tė atyre qe kanė arritur tė pėrjetojnė orgazėm gjatė seksit me partnerin.

Amerikanėt kanė shkuar edhe mė tutje dhe kanė konstatuar qė koha e nevojshme pėr orgazėm, me anė tė vibratorit, ėshtė prej 20 sekondash deri nė njė orė.

Me kalimin e viteve dėshira seksuale tek femrat zvogėlohet, qė ėshtė pasojė logjike pėr faktin se gjakut i nevojitet mė shumė kohė tė arrijė nė vendet e duhura. Mu pėr kėtė shumė gra i grahin nė mėnyrė tė lehtė, respektivisht pėrdorin vibratorė nė vend tė marrėdhėnieve seksuale me burrat e tyre, me tė cilėt shpesh nuk janė nė marrėdhėnie ideale.
avatar
bellissima
Moderator
Moderator

Female Numri i postimeve : 455
Location : N'TOK TIME
Registration date : 24/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  stavri prej Sun Apr 06, 2008 11:07 pm

mossssssssssssssss moj bellisima se ajo femra qenka lesbike.
i paska rene per pjes te shkretit:)

stavri

Numri i postimeve : 74
Registration date : 24/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  bellissima prej Sun Apr 06, 2008 11:50 pm

jooooooooooo stavri nuk osht lesbo shoqja po thjesht i ka shiju me shum ai miku tjater pranej Very Happy Razz Embarassed
avatar
bellissima
Moderator
Moderator

Female Numri i postimeve : 455
Location : N'TOK TIME
Registration date : 24/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  Anonim prej Mon Apr 07, 2008 1:29 am

hmmmm kta vibratoret kane fillu me prish pune re.... qe ja ashtufsha mamin atij qe i ka shpik Very Happy:D:D

_________________
Mởš ὔđīŝ Рă®ä §э Тἕ ὐďėśėśΘ
avatar
Anonim
Webmaster
Webmaster

Male Numri i postimeve : 1122
Age : 39
Registration date : 23/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://tralala.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  bellissima prej Mon Apr 07, 2008 6:08 pm

haahahahahah o yll po atij duhet me i dhon medalje vallai se me ne fund dhe meshkujt nuk jan Me te DOMOSDOSHEM Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
bellissima
Moderator
Moderator

Female Numri i postimeve : 455
Location : N'TOK TIME
Registration date : 24/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  Anonim prej Mon Apr 07, 2008 8:39 pm

po po ke te drejte... dmth me pas menje me ty... Sad s'bohet gjo e he he he he

_________________
Mởš ὔđīŝ Рă®ä §э Тἕ ὐďėśėśΘ
avatar
Anonim
Webmaster
Webmaster

Male Numri i postimeve : 1122
Age : 39
Registration date : 23/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://tralala.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  triniti prej Wed Apr 09, 2008 1:32 am

shume gje e shpifur me duket kjo puna e vibratoreve...si mund nje gje e tille te kenaq nje femer???
si mund te vesh nje paisje te ftohte e mecanike ne krahasim me ngrohtesine, perkedheljet etj etj...???

ku send qe zevendeson kenaqesin kur ndjen lekuren e partnerit mbi tenden???
avatar
triniti
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 176
Location : ktu ke lagja ime :D
Registration date : 27/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  shkodranja_yll prej Wed Apr 09, 2008 1:39 pm

vibratoret marrina per mendimin tim kur ben sex me dike do te njehesh mire dhe e ben sexin me te jo vec per tu kenaq per disa minuta por ngaqe e do ate person tani di zevendesojme meshkujt me vibratore njerez perversa

shkodranja_yll
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 556
Registration date : 27/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  Anonim prej Wed Apr 09, 2008 11:26 pm

po he pra moj gra se kjo bellissima me ka dal i cik nga rruga e zotit...
shkodrane miss you naqe... Sad

_________________
Mởš ὔđīŝ Рă®ä §э Тἕ ὐďėśėśΘ
avatar
Anonim
Webmaster
Webmaster

Male Numri i postimeve : 1122
Age : 39
Registration date : 23/03/2008

Shiko profilin e anėtarit http://tralala.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  anonimja prej Sun Jun 15, 2008 3:22 pm

i shkreti njeri cfare do degjojme akoma thuaj
avatar
anonimja

Numri i postimeve : 16
Registration date : 20/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  bellissima prej Mon Jun 16, 2008 12:55 am

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy kina jo re u ktheva plap
avatar
bellissima
Moderator
Moderator

Female Numri i postimeve : 455
Location : N'TOK TIME
Registration date : 24/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A i zėvendėsojnė vibratorėt meshkujt?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi